07:59 15 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 81

استقرار پرده آهنین در روسیه با استفاده از سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 "تریومف" برتری آمریکا در آسمان را مورد تهدید قرار می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، در مقاله منتشره در روزنامه وال استریت ژورنال به قلم توماس گروو، ضمن بیان این مطلب گفته می شود پنتاگون باید در استراتژی نظامی خود در آن نقاط جهان تجدید نظر کند که در آنها اس 400 ظاهر شده یا خواهد شد.
توماس گروو می نویسد اس 400 واشنگتن را از مزایای ژئوپلتیک و توانایی عملکرد آزادانه محروم خواهد کرد.
روزنامه وال استریت ژورنال خاطرنشان می سازد اس 400 نیرومندترین سپر ضد هوایی است که امکانات آن از امکانات سامانه های پاتریوت بسیار برتر است.
از جمله اس 400 می تواند هواپیما های رادارگریز را کشف کند و ومجهز به سیستم های ثمربخش شناسایی راداری بوده و اهداف بالقوه را به آسانی ردگیری می کند.
تا به حال ترکیه، هند و عربستان سعودی که با وجود مخالفت ها و تهدیدات امریکا اس 400 را خریداری کرده اند، محسنات این سامانه را بطور شایسته ارزیابی کردهاند 
روزنامه نگار امریکایی به این نتیجه می رسد که اس 400 می تواند سلاح مرگباری برای مقابله با عملیات غرب شود.
سامانه اس400 (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط مرکز طراحی "الماس" طراحی شده و به عنوان نوع بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌شمار می‌رود. 
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی ـ عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

 

 

مرتبط:

ترکیه: در صورت خرید سیستم موشکی پاتریوت آمریکا، اس 400 روسیه را نیز می خریم
استقرار یک گردان دیگر اس 400 در کریمه
ابراز علاقه 13 کشور دنیا برای خرید سامانه اس - 400 روسیه
زمان تحویل سامانه پدافند هوایی اس 400 روسیه به عربستان
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک