08:01 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 131

بزرگترین تهدید برای ایالات متحده این است که همکاری بین روسیه و چین تقویت شود و چنین اتحادی می تواند کابوس واقعی برای آمریکا باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشنال اینترست، کارشناسان می گویند واشنگتن اشتباه نادرستی را انجام داده است و به همکاری نزدیک تر بین مسکو و پکن کم توجهی کرده است.

همچنین اشاره شده است که ایالات متحده یک بار نیز موقعیت مطلوب نیمه دوم جنگ سرد را از دست داد، زمانی که روابط بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی و چین به طور جداگانه به طور قابل توجهی بهتر از روابط بین مسکو و پکن بود.

با این وجود، تحلیل گران بر این باورند که علیرغم مناسبات مناسب بین روسیه و چین، در حال حاضر بحثی در مورد اتحاد واقعی بین دو کشور وجود ندارد. کارشناسان معتقدند که پکن هنوز نگران است که اتحاد با مسکو می تواند همکاری اقتصادی با واشنگتن را تا حد زیادی تضعیف کند. از سوی دیگر، چین در مورد تعمیق همکاری های اقتصادی با روسیه به طور کلی بسیار مثبت است، اما نمی خواهد اقدامات لازم برای محافظت از مسکو در برابر فشار غرب را بگیرد. مثلا، به طور کامل معاملات مالی را در ارزهای ملی انجام دهد.

این نشریه کلمات سفیر چین در ایالات متحده، را یادآوری می کند که گفته است که در عکسی که پوتین و شی جین پینگ، دو رئیس جمهور روسیه و چین با یکدیگر دست می دهند و چهره های خندانی دارند، چهره خندان دونالد ترامپ کم است. دیپلمات اظهار داشت که برای چین سودمند تر است که هم با روسیه و هم با دیگر کشورها همکاری کند تا ایجاد یک جهان چند قطبی تسریع شود، نه اینکه به طور مداوم با مسکو باشد و درگیری دو قطبی با واشنگتن به وجود بیاید.

مرتبط:

عدم آمادگی آمریکا برای جنگ با روسیه و چین
اتهامات دوباره آمریکا علیه روسیه، ایران و چین
اتحاد روسیه و چین در برابر آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک