11:14 22 آوریل 2019
اعلام ضررهای ثروتمندترین افراد در جهان

اعلام ضررهای ثروتمندترین افراد در جهان

© AP Photo / Brent N. Clarke
جهان
دریافت لینک کوتاه
120

ثروتمندترین سرمایه داران جهان در سال رو به پایان 2018 میلادی در مجموع 511 میلیارد دلار از دارایی های خود را از دست دادند.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، میزان ثروت 500 نفر از بزرگترین کارآفرینان جهان در سال رو به پایان با 511 میلیارد دلار کاهش به 4.7 تریلیون دلار رسید.
طبق ارزیابی کارشناسان مالی ، جف بزوس، صاحب شرکت آمازون ناموفق ترین سال را داشت. وی 53 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد. این درحالی است که میزان ضررهای سرمایه داران آمریکایی در مجموع 1.9 تریلیون دلار بوده است. برای مقایسه باید گفت کارآفرینان بزرگ آسیایی فقط 144 میلیارد دلار ضرر کردند.
اعضای خاندان آلمانی شفلر، صاحبان شرکت تولید کننده تایر خودرو Continental AG نیز که 17 میلیارد از ثروت خود را از دست دادند، از جمله کارآفرینان ناموفق هستند.
طبق ارزیابی کارشناسان، سرمایه داران بزرگ روسیه در مقایسه با همکاران امریکایی و اروپایی خود دچار ضررهای کمتری شده اند. ثروت آنها در مجموع حدود 225 میلیارد دلار کمتر شد. در بین آنها اولگ دریپاسکا، رئیس شرکت آلومینیوم سازی "روسال" متحمل بیشترین ضرر گردید. وی 5.7 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داد.

 

 

 

مرتبط:

برآورد ضرر جنگ تجاری ترامپ
تحریمات آمریکایی: ضرر به ایران – سود برای چین
آیا تحریم های آمریکا علیه ایران، به جیب صنعت فولاد روسیه ضرر می رساند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک