15:15 02 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 121

مجله امریکایی نشنال اینترست می نویسد نیروهای زرهی و تانک های ناتو در مقایسه با نیروهای روسیه در وضع نامناسبی قرار دارند و رونمایی از تانک روسی تی 14 "آرماتا" در سال 2015 نشان داد که تانک های اصلی در ناتو هرچه کهنه تر می شوند.

 

به گزارش اسپوتنیک، ویل فلنیگان، کارشناس نشنال اینترست آرماتا را با تانک بریتانیایی Challenger 2 و تانک امریکایی M1A2 Abrams که در خدمت ناتو قرار دارند، مقایسه کرد. معلوم شد تانک روسی در رابطه با سه شاخص کلیدی قابلیت بقا، قدرت آتش و تحرک از نیروهای ناتو برتر است.
به گفته فلینگان، در تانک روسی از سیستم های حفاظتی سبک تر و ثمربخش تر استفاده می شود و از این لحاظ صنعت تانک سازی غرب از روسیه عقب مانده است.
همچنین توپ های تانک های روسی بر خلاف تانک های غربی از امکان شلیک موشک های هدایت شونده ضد تانک برخوردار هستند.
علاوه بر این آرماتا دارای وزن نسبتا کمی بوده و دارای موتور دیزلی کارآمدتری است. این مشخصات به تانک روسی امکان می دهد از سرعت خوب و تحرک استراتژیک برخوردار باشد و در نهایت می توان گفت نیروهای زرهی و تانک های ناتو در مقایسه با نیروهای روسیه در وضع نامناسبی قرار دارند.
آرماتا یگانه تانک نسل سوم در جهان است. یادآور می شود تانک T-14 "ارماتا" مجهز به پلتفرم واحد، سیستم موشکی دوربرد چند منظوره دفاع هوایی اس 500 ، سیستم راکتی ضد ماهواره‌ ای نودول و سیستم رادیوالکترونیک مختل کننده ارتباطات ماهواره ای Tirada-2S از جمله سلاح های برتر روسیه در جهان است. نشریه معتبر آلمانی "اشترن" در ماه آوریل 2017 نوشت مشخصات توپ 125 میلیمتری 2А82 "آرماتا" از همه نمونه های مشابه خارجی برتر است.
مجله فوکوس می نویسد تانک روسی تی 14 "آرماتا" امروزی ترین تانک در جهان است و خاطرنشان می سازد که کشورهای غربی در رابطه با ظاهر شدن آن ساخت انواع گوناگون رقیبان آنرا آغاز کرده اند و همچنین تسلیحات کهنه شده خود را مدرنیزه می کنند.

 

 

 

مرتبط:

تفاوت فاحش آبرامز آمریکا با آرماتا روسیه
پاسخ بریتانیا به تانک مهیب روسی "آرماتا"
آیا آرماتا در صف فروش تسلیحات به هند ایستاده است؟
چرا تانک های «آرماتا» بفروش نمی رود؟
معرفی جانشین "آرماتا" در روسیه
تانکیست های آمریکایی در تانک روسی آرماتا+ویدئو
"آرماتا" در مقابل "پلنگ سياه"
فیلم اختصاصی درباره قابلیت های توپ تانک روسی آرماتا
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک