02:16 26 آوریل 2019
سوریه : کلاه‌سفیدها شاخه‌ای از گروه تروریستی جبهة‌النصره هستند

سوریه : کلاه‌سفیدها شاخه‌ای از گروه تروریستی جبهة‌النصره هستند

© AFP 2018 / Msallam ABDALBASET
جهان
دریافت لینک کوتاه
180

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل کلاه‌سفیدها را گروه تروریستی و شاخه‌ای از گروه تروریستی جبهة‌ النصره دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سانا، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، از فریبکاری رسانه‌های غربی برای نشان دادن کلاه‌سفیدها به عنوان یک سازمان انسانی خبر داد.


الجعفری در همایش غیر رسمی سازمان ملل تحت عنوان "فعالیت گروه کلاه‌سفیدها" در سوریه اظهار داشت: رسانه‌های غربی با نشان دادن این گروه به عنوان یک سازمان انسانی که به دفاع مدنی می‌پردازد، افکار عمومی غربی را فریب داده است، این درحالی است که کلاه‌سفیدها گروه تروریستی بوده و شاخه‌ای از گروه تروریستی جبهة‌ النصره است.
بشار الجعفری سپس به اقدام کشورهای حامی گروه تروریستی جبهه النصره در نجات 429 نفر از اعضای آن با کمک اسرائیل و از طریق بلندیهای جولان و انتقال آنها به اردن و تقسیم آنها از آنجا در کشورهای حامی این گروه اشاره کرد و گفت: این گروهی بود که نیروهای فیلیپینی و اهل فیجی سازمان ملل موسوم به "آندوف" مستقر در جولان را ربود.
پیش از این، ولادیمیر سافرانکوف، معاون نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت این سازمان گفت: ستیزه جویان سازمان تروریستی "جبهه النصره" و "کلاه سفیدها" مواد سمی در ادلب سوریه جابجا می کنند.

مرتبط:

اعطای پناهدگی به کلاه سفید ها در انگلیس
ارزیابی پنتاگون درباره فعالیت "کلاه سفید ها" در سوریه
کلاه سفید ها، 44 کودک را برای نمایش حمله شیمیایی ربودند
اسد: سازمان "کلاه سفید ها"، ماسک القاعده را بسته اند
فرانسه بخشی از فعالان کلاه سفید سوریه را می پذیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک