22:25 25 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
110

معاون دبیر شورای امنیت روسیه از پایبندی ایران به تمامی تعهدات خود خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر ونیدیکتوف، معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت: صلح در خاورمیانه از طریق فروپاشی توافق هسته ای با ایران حاصل نمی‌شود، جمهوری اسلامی به تمامی تعهدات خود پایبند بوده است.


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ماه مه اعلام کرد که واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران خارج می شود و تمام تحریم ها علیه ایران را مجددا اعمال می‌کند.
وی همچنین افزود: موضع ما در مورد این موضوع به خوبی مشخص است. صلح در خاورمیانه را از طریق فروپاشی این توافق نمی توان بدست آورد. برعکس، این باید به عنوان مبنایی برای مذاکرات بیشتر با تهران باشد. اعتبار این توافقنامه در عمل اثبات شده است. ایران، کشوری است که به تمامی تعهدات خود پایبند بوده و هست. این‌ها نتایج رسمی آژانس بین المللی انرژی هسته ای هستند که قبلا بارها اعلام شده است.
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

مرتبط:

اهمیت برجام برای امنیت اروپا
مرغ برجام یا تخم مرغ FATF
دفاع کری از برجام
تأییدیه آژانس بین المللی انرژی اتمی از اجرای برجام توسط ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک