11:51 23 اوت 2019
سناتور آمریکایی: فروش نفت ضامن زنده ماندن سعودیهاست

سناتور آمریکایی: فروش نفت ضامن زنده ماندن سعودیهاست

© AP Photo / Jacquelyn Martin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی اعلام کرد که نیاز عربستان به آمریکا بیش از نیاز آمریکا به این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با حضور در استودیوی شبکه خبری فاکس‌نیوز، ضمن انتقاد از ولیعهد عربستان سعودی در موضوع قتل خاشقجی، بار دیگر در اظهاراتی تحقیرآمیز تاکید کرد که نیاز عربستان به آمریکا بسیار بیشتر از نیاز آمریکا به این کشور است.

گراهام در این مصاحبه در پاسخ به سوال مجری فاکس‌نیوز که از او درباره تهدید عربستان علیه آمریکا مبنی کاهش فروش نفت سوال کرد، گفت: «سعودی‌ها یا نفت می‌فروشند یا اینکه از گرسنگی خواهند مُرد. به همین دلیل آنها مطمئنا کاری که برای اقتصاد نفتی‌شان مناسب است را انجام خواهند داد.»

مجری فاکس نیوز سپس پرسید: «آیا شما می‌گویید ما در هیچ زمینه‌ای به آنها نیاز نداریم؟» سناتور ایالت کارولینای جنوبی در پاسخ گفت: «نه نیاز نداریم. نیاز آنها به ما، هزار برابر بیشتر از نیاز ما به آنها است.»

وی در ادامه، اظهارات تحقیرآمیز هفته گذشته خود درباره عربستان را نیز تکرار کرد و گفت اگر کمک آمریکا نبود آنها (سعودی‌ها) ظرف یک هفته مجبور می‌شدند فارسی صحبت کنند!

لیندسی گراهام همچنین در این مصاحبه بار دیگر بر نقش محمد بن‌سلمان در ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی تاکید کرد و ضمن "دیوانه" خواندن ولیعهد سعودی گفت محال است این اتفاق (قتل خاشقجی) بدون اطلاع او رخ داده باشد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک