13:20 24 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21

یک شرکت پالایش نفت هندی واردات نفت خام از ایران را متوقف نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، شرکت پالایش نفت هندی Nayara Energy، که 49.13٪ از سهام آن متعلق به "روس نفت" است، از واردات نفت ایران در ماه نوامبر خودداری کرد.


در عین حال، Nayara Energy در ماه گذشته و از 21 نوامبر 47٪ از کل خریدهای نفتی خود را به دلیل تعمیر و نگهداری در پالایشگاه نفت به مقدار 400 هزار بشکه نفت خام در روز کاهش داد. کار تعمیر در این پالایشگاه یک ماه طول خواهد کشید.
به گزارش آژانس، در ماه اکتبر Nayara Energy، 367.3 هزار بشکه نفت در روز وارد کرده که سهم ایران از آن 34.3 هزار بشکه بود. در حالیکه در ماه نوامبر، کل خرید مواد خام به 194.5 هزار بشکه در روز رسید.
پیش از این رویترز گزارش داده بود که این شرکت هندی واردات نفت از ایران را تحت فشار تحریم های ایالات متحده متوقف خواهد کرد. تحریم های تکمیلی آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داد که واشنگتن کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را به طور موقت از این تحریم ها معاف می کند. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد.

 

 

مرتبط:

آیا وابستگی بودجه ایران نسبت به نفت خام کاهش خواهد یافت؟
چین نفت بیشتری از ایران خریداری خواهد کرد
معافیت ایران از توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس
هشدار آمریکا به کشورهای وارد کننده نفت ایران
امضای قرارداد نفت به ازای کالا بین ایران و کره جنوبی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک