04:44 03 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 82

وزیر امور خارجه فرانسه از ترامپ خواست تا در امور داخلی کشورش دخالت نکند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، ژان‌ ایو ‌لودریان، وزیر امورخارجه فرانسه در پی توئیت‌های انتقادی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه دولت فرانسه، وی را دعوت به عدم دخالت در امور داخلی کشورش نمود.


‌لودریان در پاسخ به توئیت رئیس‌جمهوری آمریکا که اعتراضات در فرانسه را نشانه «عدم کارایی» توافق پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی دانست، گفت: ما به امور سیاسی داخلی آمریکا کاری نداریم و می‌خواهیم که آمریکا هم همین کار را بکند.
وی همچنین در ادامه افزود: من به دونالد ترامپ می‌گویم و امانوئل ماکرون، رییس جمهور ما نیز به او گفته است که ما خودمان را در نزاع‌های آمریکا طرف حساب نمی‌کنیم، شما هم بگذارید ملت ما زندگی‌اش را کند.
جنبش اعتراضی موسوم به "جلیقه زردها" در ابتدا به بهانه مقاومت در برابر افزایش قیمت سوخت به اجرا در آمد، اما خیلی سریع به محلی برای ابراز نارضایتی شدید از مشکلات مختلف اعم از درآمدهای راکد و افزایش هزینه‌های زندگی بدل شد. از زمانشروع این ناآرامی‌ها در 17 نوامبر، چهار نفر کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند. رئیس‌جمهوری فرانسه پس از تظاهرات شنبه گذشته جلیقه زردها افزایش مالیات بر سوخت در سال ۲۰۱۹ را ابتدا تعلیق و سپس لغو کرد.

مرتبط:

پیشنهاد ترامپ برای توقف ناآرامی ها در فرانسه
فرانسه،آزمایشات موشکی ایران را محکوم کرد
از دی ایران تا آذر فرانسه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک