23:15 08 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

چین قصد دارد تا در بازه زمانی معافیت های آمریکا در تحریم های ایران، خرید نفت از ایران را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، پس از آنکه آمریکا ماه گذشته هشت خریدار نفت ایران اعم از چین را از تحریم های ثانویه علیه جمهوری اسلامی ایران معاف کرد، چین نیز هنچون سایر خریداران معاف تصمیم گرفته است تا در بازه زمانی معافیت از این تحریم ها خرید نفت از ایران را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و قصد دارد در ماه جاری میلادی سطح خرید و واردات نفت ایران را نسبت به دو ماه گذشته افزایش دهد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، خریداران نفت ایران که از تحریم‌های ثانویه علیه این کشور معافیت گرفته‌اند، قادر خواهند بود در یک فرصت حدودا 180 روزه یعنی تا اوایل ماه مه 2019 میلادی به خریداری و واردات نفت ایران ادامه دهند.

بدین ترتیب چین بعنوان یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران، نیز در این مهلت 180 روزه تا سقف 360 هزار بشکه در روز از ایران نفت خریداری کند.

در سالهای اخیر شرکت ملی نفت چین (CNPC) میلیاردها دلار در صنعت نفت ایران سرمایه گذاری کرده است که حالا بنابر گفته منابع آگاه، از دسامبر 2018 این کشور قادر خواهد بود از حداکثر میزانی که اجازه خریداری نفت ایران را در این بازه زمانی محدود دارد، استفاده کند.

مرتبط:

عربستان تولید نفت خود را تا 10.2 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد
اعضای اوپک پلاس در کاهش تولید نفت به مصالحه رسیدند
تاكيد اوپك بر معافيت ايران، ليبى و ونزوئلا از توافق کاهش توليد نفت
آمادگی اوپک برای کاهش استخراج نفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک