11:03 07 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 161

یک مجله آمریکایی از تحویل یک سلاح فوق العاده ساخت روسیه به نیروهای ویژه این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله آمریکایی The National Interest، نیروهای ویژه روسیه جدیدترین نسخه اتومات سنگین شاک —12 با کالیبر 12.7 میلیمتر که به سفارش سازمان اطلاعات روسیه ساخته شده و دارای قدرت شلیک چشمگیر است، را دریافت خواهند کرد.


این روزنامه در ادامه می‌نویسد: به نظر شاک — 12 که گل سرسبد کلاشنیکف است باید ویژگی های مبارزه ای متعادل از قبیل: قابلیت نفوذ، وزن، دقت و محدوده شلیک را داشته باشد. در عین حال، نویسنده اشاره می کند که شاک — 12 ، زمانی که وزن سلاح و محدوده شلیک نقش مهمی ندارد، مثلا در زمان گروگان گیری، سلاح تخصصی تری است. در چنین شرایطی، دشمن، به علت اثرات آدرنالین یا مواد دیگر، ممکن است زخم شدن خود را حس نکرده و همچنان به گشودن آتش بپردازد که ممکن است منجر به از بین رفتن گروگان ها شود.
به گفته نویسنده، گلوله‌های 12.7 میلیمتری شاک — 12 به طور خاص برای حل این مشکل طراحی شده اند، زیرا گلوله های 33 گرم این اسلحه می توانند هدف را حتی با ضربه مماس و شلیک از طریق دیوارها از بین ببرند. در عین حال، فاصله شلیک موثر برای این سلاح کمتر از 100 متر است که به طور کامل شرایط جنگ نزدیک را ارضا می کند.
به گفته این مجله، اسلحه ای که در سال 2017 ارائه شده است و در نمایشگاه "آرمیا 2018" به نمایش درآمد، تنها محدود برای استفاده واحدهای اطلاعاتی روسیه در جنگ نزدیک نیست و انتظار می رود که در عملیات‌های ضد تروریسم نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مرتبط:

اسلحه مرگبار روسیه آمریکا را می ترساند+عکس
اسلحه سایبری آمریکا علیه روسیه و ایران
روسیه می خواهد در صادرات اسلحه از آمریکا جلو بزند
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک