14:36 25 آوریل 2019
ایرانیان در این 5 کشور استخدام می شوند

ایرانیان در این 5 کشور استخدام می شوند

© AFP 2018 / Atta Kenare
جهان
دریافت لینک کوتاه
14216

استرالیا، کانادا، عمان، ترکیه و دانمارک کشورهایی است که ایرانی ها می توانند در آن استخدام شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نوداد (سکوی اجتماعی خبر)، مدیر کل هدایت نیروی کار با اشاره به راه اندازی ۵دفتر خارجی در کشورهای هدف برای اعزام نیروی کار گفت: در ۵کشور(استرالیا، کانادا،عمان ،ترکیه و دانمارک) دفاترکاریابی خارجی راه اندازی شده است. 
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت در خصوص جذب نیروی کار ایرانی در خارج از کشور گفت: در بحث مربوط به بحث دیپلماسی مباحث جدیدی نیست و از قدیم بوده است و امیدواریم به واسطه ارتباط با بخش خصوصی کشورهای مورد هدف که نیرو پذیر هستند بتوانند برنامه های اعزام نیرو را کماکان ادامه دهند حتی به واسطه نیاز بیشتری که کشورهای اروپایی دارند، این زمینه وجود دارد که حتی افزایش اعزام نیروی کار را هم در آینده نزدیک داشته باشیم.
اکبرنیا بیان کرد: در همین راستا بحث حمایت از دفاتر هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در خارج را دردستور داریم. تا کنون ۵مجوز صادر شده است. فعالیت این دفاتر در چهار کشور استرالیا، کانادا، عمان و ترکیه از حدود یکسال پیش و به تازگی در کشور دانمارک راه اندازی شده است.
مدیر کل هدایت نیروی کار و کاریابی ها گفت: این دفاتر با هماهنگی وزارت امور خارجه تأسیس شده است و وزارت امور خارجه نیز در واقع تأییدیه این دفاتر را به سفارتخانه های خود در کشورها اعلام کرده اند که با این دفاتر مساعد کنند. 
به گفته ایشان، زمینه های اعزام نیروی کار از ایران به این کشورها در حال پیگیری است.

 

مرتبط:

تعیین مستمری بیکاری برای سگ در آمریکا
با روی کار آمدن ترامپ بیکاری در امریکا اوج گرفت
معضل بیکاری در ایران
راهکار جدید دولت ایران برای مبارزه با معضل بیکاری افراد تحصیل کرده
وضعیت غم انگیز اشتغال گروه‌های سنی، جنسی و تحصیلی مختلف در حوزه بیکاری
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک