پیام ایران به اسرائیل در فرودگاه رفیق حریری به زمین نشست

پیام ایران به اسرائیل در فرودگاه رفیق حریری به زمین نشست

© Fotolia / Emmanuel Wuyts
جهان
دریافت لینک کوتاه
1563

هواپیمای وابسته به ایران که چندین ماه تحت نظر سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی بود در فرودگاه رفیق حریری بیروت به زمین نشست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، در روز ۲۹ نوامبر یک هواپیمای متعلق به یک خط هوایی وابسته به ایران که چندین ماه تحت نظر سرویس‌های جاسوسی کشورهای غربی بود، با پرواز مستقیمی از تهران در فرودگاه بین المللی رفیق حریری بیروت به زمین نشست.


فاکس نیوز مدعی شده است محموله این هواپیما در آخرین باری که در لبنان فرود آمده بود، دستگاه های جی پی اس بود که قرار بود روی موشک های حزب الله نصب شوند. این در حالی است که اسراییل برنامه مشترک ایران و حزب الله برای افزایش دقت موشک ها را یک تهدید راهبردی برای خود قلمداد می کند زیرا که معتقد است این پروژه به حزب الله این امکان را می دهد تا عملیات های نیروی هوایی اسراییل را تحت تاثیر قرار دهد و مراکز عمده زیرساختی و جمعیتی اسراییل را مورد هدف قرار دهد.
بر اساس ادعای المانیتور، ایران پیش از این برای جابجایی دستگاه‌های جی پی اس از حمل هوایی به فرودگاه دمشق و از آنجا انتقال از طریق زمینی به بیروت استفاده می‌کرده است ولی اکنون از پروازهای مستقیم به بیروت استفاده خواهد نمود.

مرتبط:

دشمن ایران و حزب الله سفیر امریکا در عربستان می شود
پاداش آمریکا برای ارائه اطلاعات از رهبران حماس و حزب الله
کمک یک میلیارد دلاری ایران به حزب الله
پسر رهبر حزب الله لبنان در لیست تحریم های آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک