18:29 22 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 46

شهروندان یک کشور آسیایی دارای قویترین گذرنامه جهان شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از The National، با توجه به رتبه بندی Passport Index، گذرنامه امارات متحده عربی قویترین گذرنامه جهان است.


به گفته شیخ عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، این رتبه در میان گذرنامه‌های جهان "نشان می دهد که می توان با دیپلماسی مثبت ، که امارات متحده عربی را به عنوان یک نیروی بااعتماد و فعال در صحنه جهانی نشان می‌دهد، چه چیزهایی را بدست آورد.
وزارت امور خارجه امارات متحده عربی پیش از این با ابتکار عمل Passport Force، قصد داشت تا سال 2021 گذرنامه امارات متحده عربی را در میان پنج گذرنامه قدرتمند جهان قرار دهد. گذرنامه امارات پیش از این در دسامبر 2016، رتبه 27 را در بین گذرنامه‌ها از لحاظ قدرت داشت.
رتبه بندی قدرت گذرنامه بر اساس این معیار است که فرد دارنده این گذرنامه به چند کشور دنیا بدون ویزا می‌تواند سفر کند و یا با حضور در آن کشور ویزای آنرا دریافت کند.
امروزه دارنده گذرنامه امارات متحده عربی می تواند بدون ویزا به 167 کشور جهان سفر کند. امارات متحده عربی برای اولین بار در این رتبه بندی از سنگاپور عبور کرد، که در مکان دوم قرار دارد؛ صاحبان گذرنامه سنگاپور در 166 کشور جهان نیازی به ویزا ندارند.

مرتبط:

فضانورد امارات امکان دارد در فضا راهپیمایی کند
عفو شهروند انگلیسی متهم به جاسوسی در امارات
راه اندازی قطار زیردیایی امارات به هند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک