13:46 08 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 61

رئیس‌جمهوری ترکیه در پایان اجلاس سران گروه ۲۰ اظهار داشت که قصد ندارد به خاندان سلطنتی در عربستان ضرر برساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در کنفرانس خبری در پایان اجلاس سران گروه ۲۰ در آرژانتین درباره قتل خاشقجی گفت: این گفته بن سلمان که نمی‌توان به ادعایی ثابت نشده کسی را در قتل خاشقجی متهم کرد را قبول ندارد.

سیا
© AP Photo / Carolyn Kaster

اردوغان همچنین در ادامه افزود که کشورش ادله و شواهدی دارد که نشان می‌دهند خاشقجی در عرض هفت و نیم دقیقه کشته شده و این ادله را به هر کشوری که درخواست کرده از جمله آمریکا، انگلیس و عربستان داده است.
رئیس جمهور ترکیه که برای اجلاس سران گروه ۲۰ در پایتخت آرژانتین حضور دارد، در ادامه اظهار داشت: ترکیه قصد ندارد به خاندان سلطنتی در عربستان ضرر برساند در واقع شناسایی عاملان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به نفع خود عربستان هم هست. آنکارا تا زمان مشخص نشدن آمر قتل خاشقجی آرام نخواهد گرفت و این به مصلحت عربستان است.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

مرتبط:

پیام جدی رئیس جمهور فرانسه به بن سلمان درباره قتل خاشقجی
واشنگتن‌پست: ترامپ قصد دارد قتل خاشقجی را نادیده بگیرد
حمایت پمپئو از ترور خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک