19:22 23 مارس 2019
معاون ارشد رهبر داعش در سوریه به دام افتاد

معاون ارشد رهبر داعش در سوریه به دام افتاد

© AFP 2018 /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

نیروهای دمکراتیک کرد سوریه جمعه شب اعلام کردند که معاون ارشد «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش را در شمال شرق سوریه به دام انداخته و به اسارت گرفته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دفتر رسانه‌ای نیروهای سوریه دموکراتیک که مورد حمایت آمریکا هستند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها اسامه عوید الصالح، یکی از خطرناک‌ترین اعضای امنیتی گروه تروریستی داعش* را در شرق سوریه به دام انداخته و بازداشت کرده‌اند.

این دفتر افزود: الصالح مسؤول امنیتی داعش در رقه و دیرالزور و همچنین مجری بیش از 40 عملیات تروریستی در مناطق مختلف این استان بوده است.

طبق بیانیه دفتر نیروهای سوریه دموکراتیک، این عضو داعش، 22 نوامبر جاری پس از پیگیری و رصد دقیق در روستای "الطعانه" در حومه شرقی دیرالزور در کمین این نیروها دستگیر شد.

این درحالی است که رامی عبد الرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف گفته که صالح یکی از مسؤولان محلی سابق داعش در یکی از مناطق دیرالزور بوده است.

همچنین عمر ابو لیلی، مدیر شبکه دیرالزور 24 که اخبار این استان را منتشر می‌کند در این باره گفت: وظیفه الصالح ایجاد گروه‌های ترور و اداره سری گروه‌هایی در این استان بوده است.

 

*گروهک ممنوعه در فداسیون روسیه

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک