07:19 19 مارس 2019
مدافعان سازمان حقوق بشر آمریکا

درخواست بازداشت ولیعهد سعودی

© AFP 2018 / John Macdougall
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 141

آیا بن سلمان در آرژانتین بازداشت خواهد شد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه «کلارین»، مدافعان سازمان حقوق بشر آمریکا — Human Rights Watch از مقامات آرژانتین که روز  30 ماه نوامبر در آنجا اجلاس «جی 20» آغاز می شود درخواست کردند محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را در صورتیکه او وارد کشور آرژانتین بشود بازداشت کنند.

این درخواست برای قاضی آریئلو لیخو در رابطه با قتل جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی و جنایات جنگی ائتلاف سعودی در یمن ارسال شد.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست با استناد به منابعی  گزارش داده بود که سازمان سیا به این نتیجه رسیده بود که ولیعهد سعودی می توانسته از دستور قتل خبرنگار منتقد سعودی مطلع باشد.

خاشقجی 59 ساله که با روزنامه واشنگتن پست همکاری می‌کرد، ماه گذشته برای کارهای اداری مربوط به ازدواج خود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد، اما هرگز از آن محل خارج نشد.

دولت عربستان سعودی مدعی است که وی در جریان یک مشاجره کشته شده است، ادعایی که اسناد منتشر شده در رسانه‌ها آن را قویاً رد می کند.

با وجود مدارک غیرقابل انکار از نقش مقام‌های عالی‌رتبه سعودی در قتل این روزنامه‌نگار، دولت آمریکا تاکنون موضع صریحی در این ارتباط اتخاذ نکرده و حاضر به محکوم کردن ریاض نشده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک