07:40 29 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
133

یک نماینده مجلس ایران از تقدیم طرح استیضاح وزیر امور خارجه این کشور به هیئت‌رئیسه مجلس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس ایران از طرح استیضاح محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران خبر داد.
نماینده مردم شاهین‌شهر در این خصوص گفت: امضاهای لازم برای این طرح برای تقدیم به هیئت‌رئیسه مجلس جمع‌آوری شده است و روز سه‌شنبه هفته جاری این طرح تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.


وی همچنین علت این استیضاح را اینگونه بیان نمود: وزیر امور خارجه در چند روز گذشته در مصاحبه با یکی از سایت‌های خبری ادعای وجود پولشویی گسترده در کشور کرده بود که نمایندگان برای روشن شدن این موضوع طرح استیضاح آقای ظریف را تدوین کرده‌اند. در طرح استیضاح آقای ظریف ذکر شده تنها وی اسامی افرادی را که مبادرت به پولشویی در کشور می‌کنند به نمایندگان اعلام کند.
ظریف پیشتر در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها، در ارتباط با فضاسازی‌هایی که علیه لوایح FATF در کشور انجام شده است، گفته بود: اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی ها صادقانه است؛ یعنی دوستان ما نگرانی صادقانه دارند. اما فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی ها منافع اقتصادی است. پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند. من هیچ دستگاهی را متهم نمی کنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القای این تصورات می دانم.

مرتبط:

استیضاح یک وزیر دیگر در مجلس ایران
طرح استیضاح وزیر ورزش ایران
طرح استیضاح وزیر راه ایران به امضا رسید
آیا استیضاح زنگنه در راه است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک