02:36 25 مارس 2019
ایران حق خروج از برجام را برای خود قائل است

ایران حق خروج از برجام را برای خود قائل است

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
1121

وزیر امور خارجه ایران از حق این کشور برای خروج از برجام خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Rai News24، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا ایران غنی سازی را از سر خواهد گرفت گفت: ما حق داریم این توافق (برجام) را ترک کنیم، اما گزینه دیگری نیز وجود دارد و باید ببینیم چگونه می توانند منافع مردم ما را تامین کنند.


ظریف همچنین در ادامه افزود: این آمریکا است که از توافق هسته ای خارج شده، نه ایران. ما دو سال و نیم مذاکره کردیم و به یک توافق بسیار گسترده رسیدیم، برجام احتمالا طولانی ترین و جدی ترین مذاکره تاریخ معاصر است و فکر نکنم دیگر چنین چیزی تکرار شود.
وزیر امور خارجه ایران در خصوص آغاز مذاکرات مجدد ایران و آمریکا اظهار داشت: ما دو سال و نیم وقت با دولت قبلی گذاشتیم اگر اکنون با ترامپ وارد مذاکرات جدیدی شویم وقتی زمان او نیز تمام بشود ، دو سال نیم دیگر را نیز به هدر داده ایم؛ چون ممکن است، رئیس جمهوری جدید امریکا بگوید که این توافق را دوست ندارد.
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

مرتبط:

دفاع کری از برجام
تأییدیه آژانس بین المللی انرژی اتمی از اجرای برجام توسط ایران
آخرین گام خطرناک ترامپ در جهت نقض برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک