16:01 24 اوت 2019
ترکیه: اگر بن سلمان درخواست کند می تواند با اردوغان دیدار کند

ترکیه: اگر بن سلمان درخواست کند می تواند با اردوغان دیدار کند

© AFP 2019 / Cyril Ndegeya
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03

چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد در صورتی که بن سلمان درخواست کند می تواند با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد در صورتی که بن سلمان، ولیعهد عربستان درخواست کند می تواند در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانتین با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دیدار داشته باشد.

وی گفت: هیچ مانعی برای دیدار با ولیعهد عربستان سعودی وجود ندارد. در صورت درخواست، وی می‌تواند (با رئیس جمهور کشور) در حاشیه نشست گروه 20 در آرژانتین دیدار کند. البته رئیس جمهورمان در این رابطه تصمیم خواهد گرفت.

وزیر خارجه ترکیه تصریح کرد: رای دادگاه حقوق بشر اروپا با آرای قبلی این نهاد در تناقض بوده و پایه حقوقی ندارد. ما به این موضوع معترضیم.

در خصوص دیدار اردوغان و بن سلمان طی روزهای گذشته اخبار متناقضی از ترکیه منتشر می‌شود و در حالیکه رویترز صبح دیروز به نقل از آناتولی گفته بود که وی احتمالاً با بن سلمان دیدار خواهد کرد، دفتر ریاست جمهوری ترکیه خبر دیدار را تکذیب کرد و امروز وزیر خارجه ترکیه باز هم از احتمال این دیدار سخن می‌گوید.

مرتبط:

انگشت اتهام سناتور آمریکایی به سمت بن سلمان
بن سلمان نمی تواند از قضیه خاشقجی فرار کند
تیرهای بن سلمان به هدف نخوردند
انتقاد تند بن سلمان از روسیه، ترکیه، ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک