16:03 24 اوت 2019
موفقیت جدید دولت سوریه

موفقیت جدید دولت سوریه

© Sputnik / Dmitriy Vinogradov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 91

در نظر است کار ساخت آبگیر جدید در نزدیکی شهر راس البسیط استان لاذقیه سوریه که طبق طرح روسیه احداث می شود،تا سال 2020 به پایان برسد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را حسن نبیل، مدیر اداره منابع آب منطقه به خبرنگاران اعلام کرده و خاطرنشان ساخت این آبگیر برای 40 روستا با جمعیت در مجموع 40 هزا نفر آب تامین خواهد کرد.

حسن نبیل افزود آبگیر در چارچوب یک برنامه دولتی احداث می شود که ساخت 19 منبع آب رسانی در سوریه را در نظر می گیرد.
طرح احداث آبگیر با ظرفیت 2 میلیون مترمکعب آب توسط کارشناسان روس تدوین شده و هنگام ساخت آن از جمله از مصالح ساختمانی تولید روسیه استفاده می شود.
مهندس محمود محسن، یکی از کارشناسان سوری گفت:" ما همه کارهای دشوار را به پایان رسانده، رودخانه را برای ایجاد آبگیر به پایان رسانده و حالا خود سد با ارتفاع 54 متر را داریم می سازیم".
اخیرا نیروهای دولتی سوریه به موفقیت های زیادی در مبارزه با نیروهای مخالف دست یافته اند که بزرگترین آنها گروه تروریستی داعش بوده است. درگیری مسلحانه در این کشور از ماه مارس 2011 تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت صدها هزار نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال 2014 در حال اجرای عملیات علیه گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر 2015 در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

 

 

 

مرتبط:

وقتی حریری با سفیر سوریه دست نداد + عکس
فیلم عملیات ارتش سوریه در آخرین مناطق تحت کنترل داعش در جنوب سوریه
استقرار پست های نظارتی آمریکا در شمال سوریه
واکنش کرملین به انتشار خبر پیشنهاد خروج نیروهای ایران از سوریه
استفاده ائتلاف غربی از سلاح ممنوعه در حمله به سوریه
آمریکا دو شرکت روسی را به خاطر ارسال نفت ایران به سوریه تحریم کرد
نظامیان سوریه آخرین پناهگاه داعش در جنوب کشور را گرفتند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک