01:39 25 مارس 2019
پاسخ رویترز به وزیر خارجه عربستان

پاسخ رویترز به وزیر خارجه عربستان

© Sputnik / Alexey Filippov
جهان
دریافت لینک کوتاه
190

خبرگزاری رویترز در بیانیه‌ای به اظهارات وزیر خارجه عربستان پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، این خبرگزاری در بیانیه‌ای اعلام کرد: گزارش ما در زمینه تلاش‌های شاهزاده‌ها برای تغییر محمد بن سلمان و کنار گذاشتنش از تاج و تخت سلطنتی با استناد بر سه منبع نزدیک به خاندان سلطنتی عربستان بود.
رویترز افزوده است، تلاش‌ها در داخل خاندان سلطنتی برای تغییر بن سلمان جدی است.
این در حالی است که عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگویی تلویزیونی گزارش رویترز مبنی بر تلاش برای تغییر محمد بن سلمان از ولیعهد سعودی را مضحک و عبور از حد و مرزهای قابل تحمل خوانده بود.
وی گفته بود، رهبری عربستان که شامل ملک سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان می‌شوند خط قرمز هر عربستانی چه زن و چه مرد هستند.


قبل از خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته بود شاهزادگان سعودی به دنبال جانشینی شاهزاده احمد به جای بن‌سلمان هستند.
گفته می شد منابعی در داخل خاندان پادشاهی عربستان به رویترز خبر دادند که در پی آشفتگی داخلی به دلیل قتل جمال خاشقجی، برخی اعضای خاندان حاکم بر عربستان در حال مذاکره برای جلوگیری از رسیدن بن سلمان به پادشاهی در این کشور هستند.اما تا زمانی که ملک سلمان که هم اکنون 82 سال دارد زنده است نمی‌توانند اقدامی کنند و می‌دانند که پادشاه علیه فرزند خود اقدامی نخواهد کرد.
شاهزادگان در حال مذاکره درباره این احتمال هستند که احمد بن عبدالعزیز که 76 سال داشته و جوانترین برادر تنی ملک سلمان و عموی ولیعهد است جانشین پادشاه شود.
به گزارش رویترز مقامات ارشد آمریکایی حمایت خود را از شاهزاده احمد که برای حدود 40 سال معاون وزیر کشور بوده اعلام کرده‌اند. آمریکا اطمینان دارد که شاهزاده احمد اصلاحات سیاسی و اقتصادی که محمد بن سلمان آغاز کرده را تغییر یا معکوس نخواهد کرد.

 

 

مرتبط:

تکذیب خبر تغییر در جانشینی پادشاه عربستان
تصمیم ضد فلسطینی جدید عربستان
آزار جنسی زندانیان در عربستان
ترامپ: آمریکا 'شریک ثابت قدم' عربستان خواهد بود
تعویض شاهزاده ها در عربستان
توقف صادرات اسلحه از آلمان به عربستان سعودی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک