12:55 17 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 150

لادا در رتبه چهل و هشتمین شرکت پرفروش اتومبیل دنیا قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از focus2move، نام تجاری Lada در رتبه چهل و هشتم در بین پنجاه شرکت اتومبیل سازی اول دنیا در زمینه فروش قرار گرفت و جایگاه خود را نسبت به سال گذشته سه رتبه بهبود داد. لادا در این رتبه‌بندی پس از تولید کنندگان بزرگی مانند Trumpchi، Roewe و Saipa قرار دارد، اما بالاتر از Mini و Baic که در رتبه‌های 49 و 50 هستند، قرار گرفت.


لادا در سال جاری 285 919 خودرو فروخته است که 21 درصد بیشتر از سال قبل است. بنابراین، لادا همچنین در لیست برندهای با بیشترین پیشرفت فروش که در آن Geely با رشد 23 درصد پیشرو هست، قرار می‌گیرد.
در صدر این لیست بازهم شرکت تویوتا قرار دارد که این شرکت ژاپنی تا کنون توانسته است تقریبا 6.5 میلیون ماشین را به فروش برساند. همچنین گفتنی است که محبوبیت این شرکت در تایلند، اسپانیا و روسیه به این فروش بالای جهانی این شرکت کمک کرده است. تحلیلگران بازار روسیه را یکی از مهمترین بازارها برای شرکت های خودروسازی برمی‌شمارند.
در این رتبه‌بندی دومین جایگاه متعلق به شرکت فولکس واگن با فروش 5.22 میلیون خودرو در سراسر دنیا و سومین جایگاه متعلق به شرکت فورد، با فروش 4.2 میلیون خودرو است.

مرتبط:

لادا در لیست پرفروش‌ترین خودروهای اروپا
جیپ لادا نیوا جدید در معرض فروش
خودرو لادا موفق به دریافت جایزه بهترین طراحی خودرو از نمایشگاه هاوانا FIHAV-2016 شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک