07:32 19 مارس 2019
قتل یک گردشگر آمریکایی در هند با تیرکمان

قتل یک گردشگر آمریکایی در هند با تیرکمان

© Sputnik / Igor Onuchin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

یک گردشگر آمریکایی در هند با تیرکمان به قتل رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از AFP، بومیان جزایر آندامان در خلیج بنگال یک گردشگر آمریکایی را با تیرکمان کشتند.
جان چان، 27 ساله، به تنهایی و سوار بر قایق، به سمت جزیره سنتینل شمالی، به محل زندگی قبیله سنتینل ، که به طور کامل از هر گونه تماس با تمدن به دور هستند، می‌رفت. به محض ورود این گردشگر به جزیره یک تیر به وی اصابت نمود.


گزارش شده است که چان چند بار به جزایر سنتینل سفر کرده بود و در نهایت موفق شده بود به جزیره ای که در آن ساکنان بومی سنتینل زندگی می کنند، نزدیک شود. وی در سفرهای خود، او از خدمات ماهیگیران محلی استفاده می کرد، اما او به جزیره سنتینل شمالی ، که برای گردشگران ممنوع است، به تنهایی سفر کرد. ماهیگیرانی که شاهد حضور چان در این جزیره بودند، خبر دادند که پس از کشته شدن وی توسط تیر ها، بومیان طنابی را در به گردن او انداخته و بدن خود را می‌کشیدند. ماهیگیران از این اتفاق ترسیده و از محل دور می‌شوند، اما روز بعد به این جزیره برمیگردند و بدن گردشگر را در ساحل پیدا می‌کنند.
پلیس هند پرونده قتل را به ثبت رسانده و هفت مظنون را در این ارتباط بازداشت نموده است. فرض بر این است که بازداشت شدگان ماهیگیر هستند، چرا که مقامات هند ساکنین سنتینل را به جرم قتل بیگانگان تحت پیگرد قرار نمی‌دهند.
ساکنان جزیره سنتینل در انزوا زندگی می‌کنند و در برابر هر گونه تماس با خارج مقاومت می‌کنند. نزدیکی ماهیگیران به زیستگاه آنها به مرگ آنها ختم است. مقامات هند ورود گردشگران و محققان را به این جزیره محدود نموده‌اند.

مرتبط:

مردی که با تیرکمان چیزی را به داخل کاخ سفید پرتاب کرد، دستگیر شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک