09:17 19 ژوئن 2019
جزئیات جدیدی از قتل وحشیانه خاشقجی وجود دارد

جزئیات جدیدی از قتل وحشیانه خاشقجی وجود دارد

© REUTERS / Osman Orsal
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

در اختیار رسانه های ترکیه، فایل های صوتی ثبت شده ای وجود دارد که صداهای که در زمان کشتن جمال خاشقجی، مقاله نویس واشنگتن پست در کنسولگری عربستان سعودی شنیده می شده را ثبت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی نیوز، در اختیار رسانه های ترکیه، فایل های صوتی ثبت شده ای وجود دارد که صداهای که در زمان کشتن جمال خاشقجی، مقاله نویس واشنگتن پست در کنسولگری عربستان سعودی شنیده می شده را ثبت کرده است.

از نوارهای صوتی اینگونه شنیده می شود که خاشقجی را در بخش A، جایی که ویزا صادر می شود گرفتار کرده اند و او فریاد می زند: دستم را ول کنید چطور به خودتان اجازه می دهید؟

مأموران اجرای قانون ترکیه بعد از بازبینی نوار صوتی توانستند صدای سرهنگ معروف عبدالعزیز مطرب، که به طور مرتب با محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان در ارتباط بود را شناسایی کنند او به خاشقجی فریاد زد:"خائن! به سزای اعمالت خواهی رسید."

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

مرتبط:

ترامپ: ولیعهد عربستان از ماجرای قتل خاشقجی خبر داشت
زنی ادعا کرد که خاشقجی همسر اوست+ عکس
ادعای روزنامه ترکیه‌ای درباره نقش یک فلسطینی در قتل خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک