05:06 19 مارس 2019
عراق بخشی از ساز و کار تحریم علیه ایران نخواهد بود

عراق بخشی از ساز و کار تحریم علیه ایران نخواهد بود

© AP Photo / Khalid Mohammed
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

رئیس جمهور عراق در دیدار با همتای ایرانی خود از روابط دیرینه‌ و نزدیک دو کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امروز شنبه، حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران میزبان برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق در تهران بود.
در این دیدار حسن روحانی گفت: خوشحالیم که امروز شخصیتی در عراق به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده که نسبت به مسائل منطقه و روابط دو کشور آگاهی کامل دارد.


روحانی همچنین در ادامه با توجه به برنامه ایران برای گسترش روابط تجاری خود با عراق در عین تحریم‌های ایالات متحده بر علیه کشورش اظهار داشت: ایران آمادگی دارد تا روابط خود را در بخش‌های مختلف با عراق از جمله گاز، برق، نفت، توسعه زیرساخت و اتصال مسیرهای ریلی و جاده‌ای دو کشور گسترش دهد. وی همچنین افزود: اقدام امروز دولت آمریکا برخلاف توافقات بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است و مطمئناً در این مسیر پشیمان خواهد شد.
برهم صالح نیز در این نشست با تقدیر از استقبال و میهمان‌نوازی ایران، گفت: روابط تاریخی، اجتماعی و فرهنگی دیرینه‌ای دو کشور و دو ملت را به هم پیوند می‌دهد.
رئیس جمهور عراق همچنین با اشاره به ضرورت توسعه و تقویت همکاری‌های ایران و عراق برای مقابله با تروریسم، افراط‌گرایی و تکفیر در منطقه، خاطر نشان کرد: مطمئناً عراق بخشی از ساز و کار تحریم و یا اعمال هرگونه سیاست‌های خصمانه علیه ایران نخواهد بود.

مرتبط:

توافق ایران و عراق دریاره ایجاد منطقه آزاد تجاری
خطر تحریم ها علیه ایران برای امنیت عراق و افغانستان
ژیرینوفسکی: اتحاد بین روسیه با ترکیه، ایران، عراق و آذربایجان لازم است
عراق هم شامل معافیت های آمریکا از تحریم های ایران شد
پیشنهاد جدید قطر: ائتلاف 5 جانبه با حضور ایران و عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک