01:37 27 مارس 2019
چهل و هفت زخمی در نتیجه تظاهرات سراسری فرانسه

چهل و هفت زخمی در نتیجه تظاهرات سراسری فرانسه

© AFP 2018 / Francois Lo Presti
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

در تظاهرات سراسری فرانسه نسبت به افزایش قیمت سوخت هفده نفر دستگیر و چهل وهفت نفر زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از France Info، در جریان اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در فرانسه 17 نفر دستگیر شده و چهل و هفت نفر نیز زخمی شدند.
پیش از این گزارش شده بود که در طول اعتراضات در بخش ایسر در جنوب شرق فرانسه، یک نفر در زیر چرخ های خودرو جان باخته است. این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که یک راننده زن با دیدن مسدود بودن راه، دست پاچه شده و به سمت توده جمعیت حرکت می‌کند و یک فرد پیاده را زیر می‌گیرد.

تظاهرات پر جمعیت فرانسه
© Sputnik / Irina Kalashnikova

براساس آخرین اطلاعات، در جریان اعتراضات، تا کنون 47 نفر زخمی شده‌اند که حال سه نفر از آنها وخیم است. در بیش از دو هزار تظاهرات در سراسر کشور فرانسه، تقریبا 125 هزار نفر شرکت کرده‌اند. تاکنون 17 نفر از تظاهرات کنندگان بازداشت شده‌اند.
به نقل از کانال تلویزیونی BFMTV، حوادث عمدتا بر اساس یک سناریوی مشابه اتفاق می افتند: یک راننده موتوری به توده مردم معترض حمله کرده و افرادی که بر سر راه باشند را زیر می‌گیرد.
طرفداران جنبش معروف به "جلیقه زردها" برای امروز شنبه برنامه‌ریزی نموده بودند تا در سراسر فرانسه با ایجاد راه‌بندان، صدای اعتراض خود را به گوش دولت برسانند. این جنبش خودجوش که به سرعت از طریق شبکه‌های اجتماعی شکل گرفت، در درجۀ اول به افزایش بهای بنزین و گازوئیل اعتراض دارد.
قیمت سوخت در فرانسه از تاریخ 1 ژانویه برای بنزین 2.9 سنت و برای دیزل 6.5 سنت افزایش خواهد یافت. قیمت سوخت در فرانسه در سال 2018 به ترتیب برای دیزل و بنزین حدود 23 و 15 درصد افزایش یافته است.

مرتبط:

پاسخ چین به اتهامات مطرح شده توسط فرانسه
نشست ترامپ با رهبران روسیه، فرانسه و آلمان در پاریس
عدم ادای احترام ترامپ به سربازان آمریکایی کشته شده در فرانسه
جزئیات سوء قصد به رئیس جمهور فرانسه
تاکید فرانسه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک