09:10 19 ژوئن 2019
دشمن ایران سفیر امریکا در عربستان می شود

دشمن ایران و حزب الله سفیر امریکا در عربستان می شود

© Sputnik / Natalia Seliverstova
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 05

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ژنرال بازنشسته جان ابی زید را به عنوان نامزد سفارت ایالات متحده در عربستان سعودی معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جان ابی زید در سال 1985 به عنوان ناظر سازمان ملل شاهد برخی از اولین حملات تروریستی حزب الله بود و درباره خطر تروریسم در منطقه سخن گفت. انتصاب وی در لحظه سرنوشت سازی برای روابط آمریکا و عربستان انجام می شود.
در گزارش کنگره آمریکا در سال 2006 خاطرنشان می شود به عقیده ژنرال ابی زید بعید است ایران و سوریه به حزب الله دستور داده باشند به حملات و آدم ربایی هایی بپردازد که باعث آغاز جنگ دوم در لبنان شدند اما "از این وضع بهره برداری کرده اند". ابی زید پس از این جنگ آمریکا را به مدنیزه کردن و تجهیز ارتش لبنان فرا خواند تا این ارتش بتواند جنوب لبنان را تحت کنترل خود قرار دهد. وی ضمن بحث درباره جنگ اسرائیل و حزب الله خطر قدرات روزافزون حزب الله را خاطرنشان کرده و هشدار می داد که پس از مدتی بنیه رزمی حزب الله می تواند بیشتز از ارتش ملی لبنان شود. ژنرال بازنشسته امریکایی در سخنرانی خود رد سال 2013 در نشست جهانی موسسه مبارزه با تروریسم پیشنهاد کرد سازمان بین المللی مبارزه با تروریسم تشکیل شود.یادآور می شود بتازگی ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد ایران سالانه یک میلیارد دلار به حزب الله و گروهای فلسطینی کمک مالی می کند.
وی همچنین ایران را یکی از کشورهای اصلی حمایت کننده تروریسم خواند و افزود ایران به حمایت از ساختارهای تروریستی در منطقه خاورمیانه می پردازد.
همچنین چندی پیش وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرد که در ازای دریافت اطلاعات درباره رهبران حماس و حزب الله مبلغ 5 ميليون دلار پاداش پرداخت می کند. خاطرنشان شد این پاداش به کسی داده خواهد شد که اطلاعات لازم در خصوص صالح العاروری از رهبران حماس و خلیل یوسف حرب و هیثم علی طباطبایی از رهبران حزب الله را واگذار کند.

 

 

مرتبط:

طرح ضد ایرانی عربستان
حمایت بحرین و امارات از عربستان
حملات ائتلاف عربستان به غرب یمن ادامه دارد
تحریم معاون سابق پادشاه عربستان به دلیل مشارکت در قتل خاشقجی
اعتراف عربستان به قتل جاشقجی در کنسولگری
افشای نقشه های خرابکارانه عربستان برای ایران : افسانه یا واقعیت؟
درخواست ولیعهد عربستان از نتانیاهو برای حمله به غزه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک