08:43 30 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 17

ایالات متحده امیدوار است مقامات سوریه از ایران درخواست کنند گروه های نظامی خود را از خاک این کشور خارج سازند چون از لحاظ فنی خود آنها از گروه های نظامی ایران را دعوت کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده و اضافه نمود انجام این کار (درخواست خروج ایران) از نقطه نظر ادای سهم در روند سیاسی حل و فصل اوضاع در سوریه برای دولت این کشور مهم است اما مسلماً ختمی نمی باشد.
پیشتر جیمز جفری همچنین خاطرنشان کرد ایالات متحده تلاش می ورزد روسیه را به ضرورت خروج نیروهای ایران از سوریه قانع کند. وی گفت:" ما نمی بینیم که حضور نیروهای ایرانی درسوریه و امکانات آنها برای توسل به زور از جمله استفاده از موشک های دارای برد کوتاه که می توانند دیگر کشورها را تهدید کنند، به نفع کسی باشد. وظیفه ما اینست که همه از جمله روسیه را قانع کنیم که خروج نیروهای ایرانی بهترین روش برای تامین نتیجه صلح آمیز، ثبات و امنیت نه فقط در سوریه بلکه در سراسر منطقه است".
یادآور می شود چندی پیش فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه ابراز امیدواری کرده بود که روسیه مانعی برای حملات هوایی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه ایجاد نکند. وی گفته بود دولت این کشور از ارتش روسیه انتظار دارد تا رویکرد مثبت خود را در قبال اسرائیل ادامه داده و به ارتش این کشور اجازه دهد با حملات هوایی خود به مواضع ایران در سوریه، مانع از گسترش نفوذ ایران در نزدیکی مرزهای اسرائیل شود.
اسرائیل با ادعای اینکه ایران با پیشبرد سیاست خود بر آن است تا به طور درازمدت در سوریه حضوری نظامی داشته و بر نفوذ خود در این کشور بیفزاید، به حریم سوریه تجاوز کرده است این در حالی است که ایران با درخواست دولت سوریه در این کشور حضوری مستشاری دارد.
هدف اصلی اسراییل و آمریکا از این حملات کمک به داعش و دیگر تروریست های حاضر در سوریه است تا بلکه مانع نابودی آنها شوند.

 

 

مرتبط:

تلاش آمریکا برای قانع کردن روسیه به ضرورت خروج نیروهای ایران از سوریه
سوریه: در حملات ائتلاف به روستایی در دیرالزور 60 غیر نظامی مجروح شدند
حدود 400 شرکت خارجی در بازسازی سوریه همکاری می کنند
روسیه: ایران به درخواست دمشق در سوریه حضور دارد
26 کشته در حمله ائتلاف آمریکا به شهر هجین سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک