02:11 25 مارس 2019
خطر تحریم ها علیه ایران برای امنیت عراق و افغانستان

خطر تحریم ها علیه ایران برای امنیت عراق و افغانستان

© Fotolia / Grecaud Paul
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

ورا یورووا، کمیسر اروپایی امور دادگستری دیروز اعلام کرد تحریم های آمریکا علیه ایران می تواند بر امنیت و ثبات عراق و افغانستان تاثیر بگذارد.

به گزارش اسپوتنیک، خانم ورا یورووا این مطلب را در سخنرانی خود در نشست عمومی پارلمان اروپا در استراسبورگ اعلام کرد.
یادآور می شود روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

مرتبط:

ترس اتحادیه اروپا از ایجاد ساختار دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران
تحریم صنعت هوایی ایران توسط توتال
برنج ایران، پاسخ به تحریمات آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک