22:21 18 ژوئن 2019
شکست آمریکا در صورت آغاز جنگ با روسیه

شکست آمریکا در صورت آغاز جنگ با روسیه

© AFP 2019 / Delil Souleiman
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 120

کنگره آمریکا قدرت نظامی این کشور را رو به افول ارزیابی نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Defense News، در گزارش کمیسیون کنگره در حوزه بررسی استراتژی دفاعی دولت آمریکا آمده است که: برتری نظامی آمریكا تا سطح خطرناكی كاهش یافته است و در صورت وقوع درگیری با روسیه یا چین، خطر شکست وجود دارد.


نویسندگان این سند در ادامه می‌نویسند در این رویارویی نیروهای مسلح (آمریکا) ممکن است تلفات (انسانی و تجهیزات نظامی) زیاد و غیر قابل قبولی داشته باشند. اگر ارتش ایالات متحده مجبور شود بصورت همزمان در دو یا چند جبهه وارد جنگ شود، خطر شکست بسیار بالا خواهد بود.
اعضای کمیسیون همچنین شماری از سناریوهای احتمالی درگیری مسلحانه ایالات متحده را مانند حمله کره شمالی به سئول، مورد بررسی قرار دادند. نویسندگان این مطلب معتقدند برای مقابله با این تهدیدات، باید بودجه مورد نیاز افزایش یابد و به طور کلی، برتری نظامی ایالات متحده دیگر تضمین شده نیست، که به گفته کارشناسان این امر پیامدهای جدی برای امنیت کشور دارد.
گفتنی است پیشتر ناتو اعلام کرده بود که در صورت جنگ با روسیه، کشورهای عضو این اتحاد با مشکلات حمل و نقل تجهیزات نظامی و نیروهای نظامی مواجه خواهند شد. رسانه ها همچنین نوشتند که در صورت بروز جنگ در اروپا، ایالات متحده زمان برای انتقال نیروهای نظامی به منطقه عملیاتی و پشتیبانی آنها با سختی های بسیاری روبرو خواهد بود.

مرتبط:

مخالفت پنتاگون با افزایش نیروی های نظامی در خلیج فارس
آیا ترامپ از نیروی نظامی علیه ایران استفاده می کند؟
آمریکا قصد دارد نیروی نظامی کشورهای عربی را وارد سوریه کند
رزمایش نیروی نظامی روسیه+ ویدیو
شکایت نیروی هوایی ایالات متحده از ناتوانی در نظارت بر هواپیماهای نظامی روسیه در سوریه
آمادگی اسرائیل برای استفاده از نیروی نظامی جهت جلوگیری از دسترسی ایران به سلاح هسته ای
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک