01:32 19 مارس 2019
بچه‌ها و زنان ایران تحریم شده‌اند

بچه‌ها و زنان ایران تحریم شده‌اند

© AFP 2018 / Atta Kenare
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران، تحریم‌های آمریکا را علیه مردم عادی ایران می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فرانسه 24، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه این کشور اظهار داشت: همه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را محکوم کرده‌اند، از جمله مردم ایران که از تحریم‌ها زجر می‌کشند. آن‌ها مدعی شده‌اند که دولت را تحریم‌ کرده‌اند اما در واقع این مردم‌اند که تحریم شده‌اند. بزرگسال‌ها، بچه‌ها و زنان تحریم شده‌اند و ما قطعا چاره‌ای جز مقاومت نداریم.


خرازی همچنین درباره وعده‌های اروپا در قبال ایران برای حفاظت در برابر تحریم‌های ایالات متحده گفت: آن‌ها قول داده‌اند چیزهایی که آماده کرده‌اند در آینده‌ای نزدیک عملیاتی خواهد شد. تا بدین جای کار که به آن‌ها اعتماد کرده‌ایم.
وی همچنین در ادامه افزود: آن‌هایی باید بازخواست شوند که عملیاتی شدن وعده‌های‌شان را تسریع نمی‌کنند. تا بدین جای کار، ایران شکیبایی نشان داده و همچنان بخشی از این توافق بوده است. ایران نباید بازخواست شود که چرا همچنان در توافق باقی مانده است. طرف دیگر که تامل می‌کند باید مورد بازخواست قرار بگیرد.
گفتنی است تحریم های تکمیلی آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داد که واشنگتن کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را به طور موقت از این تحریم ها معاف می کند. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد.

مرتبط:

مخالفت جهانی با تحریم های آمریکایی علیه ایران
تحریم ها علیه ایران وضع شد، حالا چه؟
عربستان فریب خورده آمریکا در ماجرای تحریم های ایران
معافیت 25 درصدی ترکیه از تحریم های ایران
عراق هم شامل معافیت های آمریکا از تحریم های ایران شد
مقایسه ایران قبل و بعد تحریم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک