17:15 19 آوریل 2019
واکنش شورای نگهبان ایران به ادعای تغییر نتایج انتخابات سال 88

واکنش شورای نگهبان ایران به ادعای تغییر نتایج انتخابات سال 88

© Photo / Soheil Gargari
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 36

عباسعلی کدخدایی نسبت به ادعای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 88 واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان ایران در واکنش به ادعایی در خصوص اضافه شدن 8 میلیون رأی به آراء انتخابات ریاست جمهوری سال 88 اظهار داشت: بزرگتر از این ادعاها در سال 88 درباره صحت انتخابات مطرح شد اما هیچ استناداتی هم درباره انها ارائه نشد.

A currency exchange bureau worker counts US dollars, as Iranian bank notes are seen at right with portrait of late revolutionary founder Ayatollah Khomeini.
© AP Photo / Vahid Salemi

سخنگوی شورای نگهبان ایران درباره اظهارنظر یکی از فعالان سیاسی ایران گفت: چرا ایشان ادعا نکرده است که 100 میلیون رأی به ‌آراء اضافه نشده است؟ آیا اگر دیگران درباره ایشان ادعایی بکنند و نسبت ناروایی به ایشان بدون استنادات بدهند آیا واجد اهمیت است و یا اساسا درست است؟
گفتنی است پیش از این محمد رضا خاتمی،دبیرکل سابق حزب مشارکت مدعی شده بود که "در ستاد انتخاباتی وزارت کشور تقلب صورت گرفته است. هشت میلیون رای به صندوق ها اضافه شده است. تعرفه هم نمی خواست داشته باشد. آرا در می آید و گفته می شود در کشور ۳۹ میلیون نفر رای دادند، درحالی که آرای صندوق ها ۳۲ میلیون بوده، نیاز به تعرفه هم نبوده است."

مرتبط:

پاسخ سخنگوی شورای نگهبان به سخنرانی حسن روحانی
مخالفت شورای نگهبان: نتایج شمارش آراء به صورت تدریجی اعلام گردد
شورای نگهبان بار دیگر صلاحیت حسن خمینی برای خبرگان را رد کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک