02:12 26 آوریل 2019
کارشناس: کشورهای خاورمیانه و اسرائیل امکان دارد علیه ایران متحد شوند

کارشناس: کشورهای خاورمیانه و اسرائیل امکان دارد علیه ایران متحد شوند

© Sputnik / Valeriy Melnikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

سعید خان، سخنگوی ارشد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه وین در دیترویت، گفت: کشورهای خاورمیانه می توانند با اسرائیل علیه ایران متحد شوند که به ضرر منافع فلسطینی ها می شود.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خان، سخنگوی ارشد مطالعات خاورمیانه در دانشگاه وین در دیترویت، گفت: کشورهای خاورمیانه می توانند با اسرائیل علیه ایران متحد شوند که به ضرر منافع فلسطینی ها می شود.

طی ماه گذشته، رهبران اسرائیل تعدادی بازدید و دیدارهای دوستانه انجام دادند که باعث باز تر شدن موقعیت اسرائیل برای اتحاد با کشورهای خلیج فارس از عمان به بحرین، عربستان سعودی و امارات متحده عربی می شود.

اخیرا اسرائیل کاتز، وزیر اطلاعات و حمل و نقل اسرائیل که از عمان بازدید کرد، خواستار همکاری نزدیک تر بین کشورش و همسایگانش در شبه جزیره عرب، از جمله در زمینه حمل و نقل و گردشگری شد.

او در مصاحبه ای با رویترز گفت: "به نظر من، همکاری بین اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج می تواند و باید گسترش یابد."

سعید خان گفت که به لطف دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، رهبران اسرائیل و خلیج فارس "احساس توانمندسازی و گسترش" را تجربه می کنند. متخصص توضیح داد که واشنگتن به هر دو طرف متحد خود چراغ سبز نشان می دهد تا بتوانند با یکدیگر همکاری و آشکارا یک جبهه متحد علیه ایران ایجاد کنند که در این مورد مسئله فلسطین به پس زمینه می رود.

مرتبط:

جنبش جهاد اسلامی فلسطین آماده آتش بس با اسرائیل
منازعه اعراب واسراییل حول محور فلسطین
طرح شکایت فلسطین از آمریکا در دادگاه لاهه
اخراج سفیر فلسطین توسط آمریکا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک