02:38 26 آوریل 2019
اخطار جدید آمریکا به کشورهای جهان

اخطار جدید آمریکا به کشورهای جهان

© AFP 2019 / Andrew Caballero-Reynolds
جهان
دریافت لینک کوتاه
1717

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا به کشورهای جهان اخطار کرد که اجازه ورود نفتکش ها و کشتی های ایرانی به بنادر خود را ندهند و درباره ریسک های چنین کاری هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک به خبرنگاران گفت:" پس از احیای تحریم ها علیه ایران، می خواهیم درباره خطر همکاری اقتصادی با بخش کشتیرانی ایران به کشورهای هشدار دهیم. اگر نفتکش های ایرانی وارد بنادر شما شده یا از آبهای شما عبور کنند، با ریسک های عظیمی روبرو خواهید شد."
به گفته رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا پس از گنجانده شدن بخش های ترابری و کشتیرانی ایران در فهرست تحریمی، آنها از امکان دسترسی به بازارهای بین المللی بیمه محروم شده اند.


موج دوم تحریم های آمریکا علیه ایران از جمله بخش حمل و نقل دریایی این کشور از جمله شرکت نفتکش ایران و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در بر می گیرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داده است ، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت ها علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

مرتبط:

تفاهم ترکیه و آمریکا برای معافیت در تحریم های ضد ایرانی
تاکید فرانسه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران
چین ، بزرگترین خریدار نفت ایران پس از تحریم های آمریکا
نظر لاوروف درباره تحریم های آمریکا علیه ایران
پیوستن دو بورس بزرگ ارزهای رمزی به تحریم های آمریکا علیه ایران
تحریم های بی فایده آمریکایی ها
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک