17:24 17 ژوئیه 2019
آیا روسیه برای نابودسازی آمریکا به سلاح جدیدی نیاز دارد؟

آیا روسیه برای نابودسازی آمریکا به سلاح جدیدی نیاز دارد؟

© Photo / Ministry of Defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 154

روسیه برای نابود سازی آمریکا در صورت وقوع جنگ به سامانه جدید "آوانگارد" نیاز ندارد چون ایالات متحده دارای چنان سپر موشکی نیست که بتواند حتی جلوی موشک های بالستیک موجود فعلی را بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه نشنال اینترست ضمن بیان این مطلب می نویسد روسیه دارای 528 موشک بالستیک زمین پایه و زیر دریایی است اما حتی بخش اندکی از این موشک ها با پایان دادن به موجودیت ایالات متحده به عنوان یک کشور کفایت می کند.
به نوشته این نشریه، آمریکا فقط می تواند چنان سیستم ضد موشکی را مستقر کند که موشک های شلیک شدهراز سوی کشورهای کوچکی همچون کره شمالی را منهدم کند اما این سیستم قادر نیست جلوی موشک های بالستیک روسی را بگیرد. نشنال اینترست خاطرنشان می سازد واشنگتن در قرن بیستم میلادی تلاش ورزیده بود سامانه هایی برای دفاع از خود در برابر موشک های بالستیکی از جمله برنامه در سالهای 60 وبرنامه "جنگ های ستاره ای" ریگان را بسازد اما هیچ آدم سالم اندیشی باور نمی کند که هرگونه برنامه های جدید در آینده بتواند بطور تضمین شده جلوی موشک هایی را بگیرند که با سرعت 20 برابر سرعت صوت به سوی ایالات متحده پرواز کنند.


به این ترتیب جدید ترین تسلیحات روسیه برای سوراخ کردن چنان سپر موشکی ساخته شده اند که امریکا در اختیار ندارد و بعید است که اصلاً زمانی صاحب آن شود.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اواسط اکتبر اعلام کرد روسیه در ماه های آینده سامانه های موشکی "آوانگارد را فعال خواهد کرد.
ولادیمیر پوتین در پیام سالانه خود به پارلمان روسیه در اول مارس خبر از ایجاد سیستم موشکی "آوانگارد" روسیه با قابلیت پرواز در لایه های متراکم جو با سرعت بیش از 20 برابر سرعت صوت را داد.
پوتین گفت روسیه موشک‌های بالستیک جدید و نیرومندی را ساخته که سیستم‌های دفاعی قادر به مقابله با آنها نیستند و استفاده از سامانه های دفاع ضدموشکی در برابر آنها بیهوده است.
آوانگارد، جدیدترین سلاح هایپرسونیک روسیه است که می تواند به آسانی از سپر موشکی آمریکا عبور کند.

 

 

مرتبط:

روش انهدام موشک هایپرسونیک "آوانگارد"
برتری مسلم سیستم موشکی آوانگارد + عکس
آزمایشات موشک قاره پیمای "سرمت" در روسیه + ویدئو
فیلم آزمایشات موشک روسی "سرمت"
افشای روش رهگیری موشک روسی "سرمت"
پوتین فیلم آزمایشات سامانه موشکی جدید"سرمت" روسیه را نشان داد+ فیلم
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک