02:21 26 آوریل 2019
احضار خبرنگار سوریه‌ای توسط اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان

احضار خبرنگار سوریه‌ای توسط اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان

© Depositphotos / Ivga
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

خبرنگار سوریه‌ای توسط مقامات امنیتی اسرائیل بعلت پوشش خبری بلندی‌های جولان احضار شد.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی Ikhbariya سوریه از احضار خبرنگار خود توسط مقامات امنیتی اسرائیل در ارتباط با پوشش اعتراضات علیه انتخابات در بلندی‌های جولان خبر داد.


روز سه شنبه ساکنین اسراییل، مقامات محلی را از نمایندگان شوراهای روستا تا شهرداران شهرهای بزرگ، از جمله اورشلیم، انتخاب کردند. در اين انتخابات براى اولين بار رأى گيرى در روستاهای دروازان در ارتفاعات جولان، که بسیاری از ساکنان آن پذیرش شهروندی اسرائیل را رد کرده و دارای محدودیت در اجازه اقامت هستند، برگزار مي شود. تظاهرکنندگان که وفاداری خود را به سوریه حفظ کرده و کنترل اسرائیل را بر بلندی‌های جولان به رسمیت نمیشناسند، با انتخابات مخالف هستند. پلیس اسرائیل از تجهیزات مخصوصی در برابر تظاهر کنندگان استفاده کرده است.
این تلویزیون همچنین اعلام کرد: نیروهای اشغالگر اسرائیل خبرنگار Ikhbariya را در بلندی‌های جولان ، پس از آن که تظاهرات شهروندان بلندی‌های جولان را در برابر انتخابات و همبستگی آنها را با میهن خود پوشش داد،برای پاسخگویی احضار کردند.
اسرائیل در جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ بخش بزرگی از بلندی‌های جولان را تحت کنترل خود درآورده و در سال 1981 بصورت یکطرفه آنرا را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد. بلندی‌های جولان موضوع اصلی مناقشه اسرائیل و سوریه قبل از شروع جنگ داخلی در سوریه بوده است.

مرتبط:

توافق اولیه صلح اسرائیل و حماس
هراس اسرائیل از استقرار اس 300 در سوریه
حمله سایبری اسرائیل به ایران
پخش سرود ملی اسرائیل برای اولین بار در ابوظبی
اسرائیل به اس300 روسی در سوریه حمله نخواهد کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک