جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران در ترکیه را اقدامی خلاف اصول همکاری‌های مشترک دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با اشاره به معافیت ترکیه از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران، اقدام شرکت ترکیه‌ای «پترول آفیسی» در خصوص عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایران را اقدامی خلاف قاعده نامید.


مقصود اسعدی سامانی گفت: شرکت ترکیه‌ای که در تمامی فرودگاه‌های اصلی این کشور وظیفه سوخت‌رسانی به هواپیماها را در اختیار دارد، در اقدامی هماهنگ با تحریم‌های آمریکا از اول نوامبر (پنجشنبه) سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی را متوقف کرده که این مسئله برای ایرلاین‌های ما مشکلاتی را به وجود آورده است.
وی در ادامه افزود: در شرایطی که به طور میانگین هفته‌ای ۲۰۰ پرواز میان ایران و ترکیه از سوی ایرلاین‌های دو کشور انجام می‌شود، این مساله خلاف همکاری‌های مشترک و حسن نیت موجود میان دو کشور بوده است. هر چند شرکت‌های ایرانی تلاش کردند در طول روزهای گذشته به سختی این اقدام ترک‌ها را مدیریت کنند، اما قطعا در طولانی‌مدت امکان تداوم این حجم پرواز مشترک بدون سوخت‌گیری در فرودگاه‌های ترکیه ممکن نخواهد بود.
گفتنی است پیش از این در روز جمعه شرکت‌های سوخت‌رسان فرودگاه بین‌المللی استانبول از تحویل سوخت به هواپیماهای چند شرکت هوایی ایرانی خودداری کردند که این امر به لغو حداقل یک پرواز انجامید.

مرتبط:

تحریم های آمریکایی و اقتصاد ایران
تحریم های آمریکا، ضربه ای به بخش های کلیدی اقتصاد ایران
منوچین: 5 نوامبر بیش از 700 سازمان ایرانی به لیست تحریم اضافه می شود
آمریکا آماده اعمال تحریم سویفت بخاطر روابط با ایران است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک