03:19 19 ژوئن 2019
ثبت پرواز Tu-142 روسیه در نزدیکی پرچمدار ناوگان ششم آمریکا توسط خبرنگاران

ثبت پرواز Tu-142 روسیه در نزدیکی پرچمدار ناوگان ششم آمریکا توسط خبرنگاران

© Sputnik / Vitaliy Ankov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

پرواز Tu-142 روسیه در نزدیکی پرچمدار ناوگان ششم ایالات متحده توسط خبرنگاران ثبت شد.

به گزارش اسپوتنیک خبرنگاران بر روی کشتی نظامی " کوه ویتنی" پرواز هواپیمای روسی ضد زیر دریایی Tu-142MK " الکساندر ماژایسکی" را در فاصله نچندان دور از خود ثبت نمودند. این عکس ها توسط پیر هنری دشایز، خبرنگار خبرگزاری فرانسوی AFP، در حساب توئیتری شخصی وی منتشر شده است.
وی در گزارش خود از زیر دریایی گفت: "این اولین بار نیست که ما چنین چیزی را می بینیم، اما برای اولین بار است که آن را با چشم غیر مسلح می بینیم".

گفتنی است که کشتی نظامی " کوه ویتنی" در تمرینات استراتژیک ناتو Trident Juncture 2018، که در تاریخ 25 اکتبر تا 7 نوامبر در نروژ و در دریای بالتیک و آتلانتیک شمالی برگزار می‌شود حضور دارد. این بزرگترین مانور نظامی متحدین پیمان آتلانتیک شمالی بعد از پایان جنگ سرد است. مسکو نگرانی خود از این تمرینات را ابراز نموده است: به عنوان مثال در منطقه اسمالینسک در جریان Trident Juncture 2018، به طور انحصاری، در جریان تمرین، آخرین پیشرفت متخصصین نظامی ناتو درمورد "مهار" روسیه در نزدیک ترین شرایط آب و هوایی به شرایط روسیه بررسی خواهد شد.

کشتی نظامی " کوه ویتنی" که در ژانویه سال 1970 راه اندازی شد، پرچمدار ناوگان ششم ایالات متحده است. این کشتی مسلح به توپ های 25 میلیمتری و مسلسل و همچنین مجهز به یک سیستم پیچیده ضد موشک است.

مرتبط:

بمب افکن های روسیه ناتو را نگران کردند
پایگاه آینده نظامی ناتو در بالکان غربی
پرواز هواپیمای راداری ناتو در نزدیکی سوریه
سربازان ناتو در نروژ یخ زدند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک