23:02 16 ژوئن 2019
جواب صریح  نخست وزیر ارمنستان به آمریکا

جواب صریح نخست وزیر ارمنستان به آمریکا

© Sputnik / Aram Nersesyan
جهان
دریافت لینک کوتاه
3183

" نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان، - در سخنانی در پارلمان ارمنستان گفت در دیدار هفته گذشته با "جان بولتون" مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ در ایروان، به طور صریح به او گفته است کشورش رابطه خود با ایران را ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از "عصر ایران" بولتون هفته گذشته به 3 کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان سفر کرد و از مقامات آنها خواست در تحریم های آمریکا علیه ایران همکاری کنند.
نخست وزیر ارمنستان اعلام کرد به رغم تحریم‌های آمریکا، دولت ایروان به روابط خود با ایران مثل گذشته ادامه خواهد داد.
پاشینیان اظهار داشت: به بولتون گفتم ارمنستان کشوری در محاصره است و ما روابط دیپلماتیک با دو همسایه‌مان یعنی آذربایجان و ترکیه نداریم، بنابراین ما چاره‌ای جز داشتن رابطه خوب با دو همسایه دیگرمان یعنی ایران و گرجستان نداریم چون این دو کشور تنها راه ارتباط ارمنستان با دنیای خارج هستند."
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند.
هشتم ماه مه، ترامپ اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد. 
تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز از چهارم نوامبر به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.

 

 

مرتبط:

پومپئو: اشتباهات دولت اوباما در رابطه با ایران تکرار نخواهد شد
معافیت هشت کشور از اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران
کند شدن رشد اقتصادی ایران
سرنوشت ایران پس از دوشنبه سیاه تحریم های آمریکا
هند پیامی رسمی مبنی بر معافیت از تحریم ایران دریافت نکرده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک