13:46 20 ژوئیه 2019
هند پیامی رسمی مبنی بر معافیت از تحریم ایران دریافت نکرده

هند پیامی رسمی مبنی بر معافیت از تحریم ایران دریافت نکرده است

© AFP 2019 / INDRANIL MUKHERJEE
جهان
دریافت لینک کوتاه
110

وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که این کشور تا کنون هیچ بیانیه رسمی از سوی آمریکا مبنی بر معافیت هند از تحریم های ایران دریافت نکرده ایم.

به گزارش اسپوتنیک، راویش کومار سخنگوی وزارت امور خارجه هند در کنفرانس خبری هفتگی خود اعلام کرد که دهلی نو تا کنون هیچ بیانیه رسمی از سوی آمریکا مبنی بر معافیت هند از تحریم های ایران دریافت نکرده است.

وی گفت: ما نگران این موضوع هستیم که تا کنون بیانیه ای رسمی از آمریکا درباره این موضوع دریافت نکرده ایم. همانطور که می دانید که ما چندین مذاکراه نه تنها با آمریکا بلکه با ایران و سایر کشور ها در خصوص این مساله داشته ایم. تا آنجایی که به آمریکا مربوط می شود آنها کاملا از نگرانی های ما با خبر هستند و نیاز ما به نفت را درک می کنند. نفت برای ادامه رشد اقتصادی هند بسیار حیاتی است.

وی همچنین به سخنان مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اشاره کرد که هدف از تحریم ها علیه ایران ضربه زدن به هند نیست. ما به روابط و تعاملات خود با آمریکا و سایر طرف های درگیر ادامه خواهیم داد تا امنیت انرژی و همچنین منافع ملی هند تامین شود.
پیش از این روزنامه"اکونومیک تایمز" گزارش داد که آمریکا با معافیت دهلی نو از اجرای تحریم‌های ایران موافقت کرده است.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک