11:20 18 ژوئیه 2019
نظر ترامپ درباره نقش سوروس در مسئله پناهجویان

نظر ترامپ درباره نقش سوروس در مسئله پناهجویان

© AFP 2019 / Roberto Schmidt
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره این موضوع اظهار نظر کرد که چه کسی مخارج حرکت کاروان چند هزار نفری پناهجویان به سوی مرز ایالات متحده و مکزیک را تامین کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه هیل، ترامپ در پاسخ به سوالی در اینباره گفت نمی داند اما اگر این شخص جرج سوروس (میلیاردر و سیاستمدار معروف امریکایی) باشد، تعجب نخواهد کرد و افزود بسیاری می گویند او این کار را کرده است.
راهپیمایی پناهجویان در اواسط ماه اکتبر در شهر سان پدرو سولا در شمال گواتمالا آغاز شد. ابتدا تعداد افراد کاروان پناهجویان کمتر از 200 نفر بود اما به موازات عبور آنها از گواتمالا و رسیدنشان به مرز امریکا و مکزیک به چند هزار نفر رسیده است. کاروان پناهجویان متشکل از شهروندان گواتمالا، هندوراس و ال سالوادور است.
ترامپ روز 18 اکتبر اعلام کرد که به دلیل زیاد بودن تعداد پناهجویان تصمیم گرفته نظامیان آمریکایی را به مرز ایالات متحده و مکزیک اعزام کند و روز 31 اکتبر تعداد سربازان اعزامی را 15 هزار نفر اعلام کرد.

پیشتر ترامپ قول داده بود که در رابطه با هجوم انبوه پناهجویان کمک مالی خود را به کشورهای آمریکای لاتین از جمله هندوراس متوقف سازد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک