18:44 16 ژوئیه 2019
محافظت روسیه از شرکت‌های روس در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

محافظت روسیه از شرکت‌های روس در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

© Sputnik / Sergey Guneev
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ تجاری آمریکا (157)
0 70

روسیه از منافع شرکت‌های روس در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران محافظت می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که روسیه به طور مداوم از منافع شرکت های خود، از جمله در ارتباط با تحریم های ایالات متحده علیه ایران محافظت می کند.


پسکوف در پاسخ به اینکه آیا اقداماتی برای محافظت از منافع شرکت های روس در ایران در ارتباط با تحریم های ایالات متحده علیه این کشور انجام شده است یا خیر گفت: البته، اقدامات برای محافظت از منافع شرکت های روسی نه تنها در این کشور (ایران)، که در همه جا به طور مداوم انجام می‌شود. البته اینکه دقیقا چه اقداماتی (صورت پذیرفته) هستند را نمی‌توانم به شما بگوییم.
در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد. 5 اوت، ترامپ فرمان برقراری مجدد تحریم ها علیه ایران را طی دو مرحله و پس از خروج آمریکا از برجام در 8ام می، امضا کرد. مرحله‌ای از تحریم‌ها ، که برای 5 نوامبر برنامه ریزی شده است، شامل اعمال محدودیت‌ها در بخش انرژی ایران و همچنین عملیات‌های بانک مرکزی این کشور است.

موضوع:
جنگ تجاری آمریکا (157)

مرتبط:

کره جنوبی درخواست معافیت از تحریم ها کرد
ظریف: اتفاق تازه ای با دور جدید تحریم های آمریکا روی نخواهد داد
تحریم ها علیه روسیه و تجارت جهانی
اولین نشانه های پیروی چین از تحریم های آمریکا علیه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک