11:09 18 ژوئیه 2019
سعودی ها اجازه بازرسی از چاه در کنسولگری خود را ندادند

سعودی ها اجازه بازرسی از چاه در کنسولگری خود را ندادند

© Sputnik / Alexander Vilf
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 318

مقامات عربستان از دادن اجازه بازرسی پلیس ترکیه از یک چاه در داخل باغ ساختمان کنسولگری خود در استانبول در چارچوب تحقیقات درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی خودداری ورزیدند.

به گزارش اسپوتنیک این مطلب را روزنامه حریت ، چاپ ترکیه اعلام کرده است.
این در حالی است که هفته گذشته تیم تحقیقات قضایی در چارچوی کارگروه مشترک عربستان و ترکیه برای رسیدگی به پرونده قتل خاشقجی وارد این ساختمان شده و چند ساعت در آنجا به جستجو پرداخته بود.


جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگار 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است که "مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند".

 

 

مرتبط:

تحریم شدید آمریکا علیه عربستان پس از قتل خاشقجی
ارزیابی ترامپ درباره عملیات قتل خاشقجی
فشار بیشتر آلمان علیه ریاض پس از قتل خاشقجی
چه کسی دستور قتل خاشقجی را داده بود؟
پادشاه عربستان سعودی با خویشاوندان خاشقجی ملاقات کرد
عربستان در رابطه با خاشقجی دروغ می گوید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک