17:33 02 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 15

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی روز سه شنبه در کاخ یمامه در ریاض با خویشاوندان روزنامه نگار جمال خاشقجی از جمله پسرش صلاح دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری سعودی سپا، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی روز سه شنبه در کاخ یمامه در ریاض با خویشاوندان روزنامه نگار جمال خاشقجی از جمله پسرش صلاح دیدار کرد.

در این دیدار شاهزاده محمد بن سلمان نیز حضور داشت. بحث در مورد نقش احتمالی او در قتل خاشقجی در رسانه ها فروکش نمی کند.

پادشاه و شاهزاده سعودی در ارتباط با مرگ روزنامه نگار خاشقجی همدردی عمیق داشتند. پسر خاشقجی از پادشاهی برای تسلیت تشکر کرد.

جمال خاشقجی" نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. سخنگوی ریاست جمهوریترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکهالجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌است که «مقام‌های ترکیه تکه‌تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند».

مرتبط:

عربستان در رابطه با خاشقجی دروغ می گوید
کارهای شناسایی قبل از قتل خاشقجی
پسر ملک سلمان به خاشقجی چه گفته بود؟
جسد خاشقجی کشف شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک