07:37 18 ژوئن 2019
آمریکا هنوز درباره استقرار موشک در اروپا تصمیم گیری نکرده است

آمریکا هنوز درباره استقرار موشک در اروپا تصمیم گیری نکرده است

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 15

جان بولتون، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امنیت ملی گفت: آمریکا هنوز درباره استقرار موشک در اروپا که قادر باشد به سرعت تا مسکو برسد تصمیم گیری نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور رئیس جمهور آمریکا در امنیت ملی گفت: ایالات متحده هنوز تصمیم به استقرار موشک در اروپا نگرفته است، که قادر باشد به سرعت تا مسکو برسد در صورت خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد.

بولتون در ادامه افزود: هنوز تصمیماتی در این زمینه اتخاذ نشده است. اما می توانم بگویم این یک ناهنجاری معاهده است. ناهنجاری تکنیکی، در حال حاضر موشک های کروز مستقر در دریا با پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد مطابقت دارد. و از آنجایی که آنها در کشتی های آمریکایی در دریای بالتیک واقع شده اند، این معاهده را نقض نمی کنند. ولی اگر شما آنها را به ساحل لهستان منتقل کنید، آنوقت این پیمان نقض خواهد شد.

وی گفت: تمام این بحث ها پوچ است و به مشکلات مهمتر مرتبط نیست. ایالات متحده این مسئله را از موضع جهانی می بیند. ما نگران نقض این معاهده توسط روسیه و اقدامات احتمالی آن در تئاتر اروپا هستیم.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا روسیه را به نقص پیمان منع موشک های هسته ای میان برد متهم نمود و اعلام کرد که قصد دارد از این پیمان خارج شود.

به باور کنستانتین کوساچف، رئیس کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه هدف خروج ایالات متحده از  پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، استقرار این نوع موشک ها در نزدیکی مرزهای روسیه و چین می باشد.

مرتبط:

زمان برگزاری دیدار بولتون و پوتین مشخص شد
اعلام هدف سفر قریب الوقوع بولتون به مسکو
اتهام بولتون به ایران در خصوص برنامه هسته ای
نکته های اصلی از سخنان بولتون در مورد ایران: " ما سراغ شما خواهیم آمد"
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک