23:15 16 ژوئن 2019
لندن: ميخواهيم شاهد مجازات قاتلان خاشقجى باشيم

لندن: ميخواهيم شاهد مجازات قاتلان خاشقجى باشيم

© REUTERS / Toby Melville
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90

دومینیک راب: نسخه ای از نحوه مرگ جمال خاشقجی که توسط مقامات سعودی ارائه شده است، قابل اعتماد نیست.

به گزارش اسپوتنیک، دومینیک راب، وزیر انگلیس در امور برگزیت، روز یکشنبه در مصاحبه ای با تلویزیون و رادیو بریتانیایی گفت که نسخه ای از مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی که در استانبول کشته شد و توسط مقامات سعودی ارائه شده است، قابل اعتماد نیست.

وزیر گفت: "نه، من فکر نمی کنم که آن (نسخه) قابل اعتماد باشد… ما از تحقیقات در ترکیه حمایت می کنیم، دولت بریتانیا می خواهد ببیند که چگونه (مقصران) این حادثه پاسخگو خواهند بود.

در همان زمان، او تاکید کرد که مقامات بریتانیایی نیاز به یک تصویر کامل از آنچه اتفاق افتاده است دارند تا بتوانند در مورد اقدامات بعدی تصمیم گیری کنند.

او ادامه داد: ما نمی خواهیم دست هایمان را بکشیم و روابطمان را با عربستان سعودی قطع کنیم. نه تنها به این دلیل که شمار زیادی از مشاغل انگلیسی وابسته به (عربستان سعودی) هستند، به دلیل اینکه اگر شما بر شرکای خود تاثیر می گذارید، باید با آنها صحبت کنید.

جمال خاشقجی" نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. سخنگوی ریاست جمهوریترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکهالجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌است که «مقام‌های ترکیه تکه‌تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند».

مرتبط:

اتحادیه کشورهای عربی: پرونده خاشقجی نباید سیاسی شود
نارضایتی ترامپ از عربستان در پرونده قتل خاشقجی
پیوند خانوادگی خاشقجی با ایرانیان
مصاحبه پخش نشده جمال خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک