04:51 17 ژوئیه 2019
جمال خاشقجی یک حادثه بزرگ جهانی است

جمال خاشقجی یک حادثه بزرگ جهانی است

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

دبیرکل حزب الله لبنان معتقد است دولت‌های عربستان و آمریکا بعلت ناپدید شدن جمال خاشقجی در تنگنا قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المنار، سید حسن نصرالله ، دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد عربستانی گفت: حادثه ناپدید شدن جمال خاشقجی به یک حادثه بزرگ جهانی تبدیل شده و آمریکایی‌ها در وضعیت بغرنجی قرار گرفته‌‌اند و حاکمان سعودی هم در تنگنای بسیار شدیدی قرار گرفته‌اند.


وی همچنین خاطر نشان کرد آنچه در منطقه جریان دارد، در اصل یک طرح آمریکایی سعودی است و تمام کسانی که در این رخدادها مشارکت کرده‌‌ اند،ابزاری بیش نیستند.
دبیرکل حزب الله لبنان همچنین در واکنش به اتهام‌زنی برخی طرف‌ها به ایران تصریح کرد: ایران در مسائل مربوط به دولت لبنان دخالت نمی‌کند و این مسئله را ما از زمانی که سعدالحریری مامور تشکیل دولت شد، مطرح کردیم.
جمال خاشقجی دوم اکتبر برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌گفته نامزدش که منتظر او بوده، دیگر از ساختمان بیرون نیامد. مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59ساله از کنسولگری خارج شده است، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد او در کنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند. محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در تماسی با "جرد کوشنر" داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، دست داشتن ریاض در ناپدید شدن "خاشقجی" را رد کرده است.

مرتبط:

پزشک مظنون به قتل جمال خاشقجی + عکس
خاشقجی، بهانه ای برای مداخله در ایران
موضوع آخرین مقاله جمال خاشقجی
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مسئول قتل خاشقجی را معرفی کردند
واکنش کاربران ایرانی به قتل مشکوک خاشقجی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک