01:50 23 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 615

بریتانیا پاسخ خود به تانک روسی "آرماتا" را عرضه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله آلمانی "فوکوس"، این تانک جدید بریتانیایی موسوم به "شب سیاه" بر اساس ماشین جنگی Challenger 2 ساخته شده است.
مجله فوکوس می نویسد تانک روسی تی 14 "آرماتا" امروزی ترین تانک در جهان است و خاطرنشان می سازد که کشورهای غربی در رابطه با ظاهر شدن آن ساخت انواع گوناگون رقیبان آنرا آغاز کرده اند و همچنین تسلیحات کهنه شده خود را مدرنیزه می کنند. مثلاً در بریتانیا حدود 400 تانک Challenger 2 که ساخت انها در سال 1994 شروع شده، مدرنیزه می شوند.
شرکت دفاعی بریتانیایی BAE Systems در اوایل ماه اکتبر پیش نمونه تانک "شب سیاه" را عرضه کرد که احتمالاً همان نوع جدید Challenger 2 است. طراحان قصد دارند مشخصات رزمی آنرا هنگام فعالیت در شب با کمک سیستم دیده بانی شبانه بهبود دهند و همچنین در آن سیستم شناسایی و انهدام موشک های ضد تانک نصب کنند.
با این حال فوکوس معتقد است توپ نصب شده در تانک شب سیاه" هنوز نوسازی نشده و قادر تیست با توپ نصب شده در تانک روسی "آرماتا " رقابت کند.


تانک T-14 "ارماتا" مجهز به پلتفرم واحد، سیستم موشکی دوربرد چند منظوره دفاع هوایی اس 500 ، سیستم راکتی ضد ماهواره‌ ای نودول و سیستم رادیوالکترونیک مختل کننده ارتباطات ماهواره ای Tirada-2S از جمله سلاح های برتر روسیه در جهان است. نشریه معتبر آلمانی "اشترن" در ماه آوریل 2017 نوشت مشخصات توپ 125 میلیمتری تانک تی 14 "آرماتا" از همه نمونه های مشابه خارجی برتر است.

مرتبط:

"آرماتا" در مقابل "پلنگ سياه"
آمریکایی ها چگونه ماشین های نظامی خود را از چشم "آرماتا" پنهان می کنند؟
"آرماتا" نامرئی (ویدئو)
آماده شدن تانک های آرماتا برای رژه نظامی 9 ماه مه در مسکو (ویدئو)
تجهیز تانک « آرماتا» به مهمات هوشمند تا سال ۲۰۱۸
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک