23:38 16 ژوئن 2019
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مسئول قتل خاشقجی را معرفی کردند

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مسئول قتل خاشقجی را معرفی کردند

© REUTERS / Middle East Monitor/Handout
جهان
دریافت لینک کوتاه
2153

یک روزنامه آمریکایی نوشت که سازمان های اطلاعاتی این کشور به این اعتقاد رسیده اند که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی مسئول قتل روزنامه نگار منتقد سعودی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که سازمان های اطلاعاتی آمریکا به این اعتقاد رسیده اند دلایلی فزاینده ای حاکی از این امر وجود دارد که ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقجی بوده است.
از سوی دیگر "رودی جولیانی" وکیل شخصی دونالد ترامپ به روزنامه واشنگتن پست گفت که مقامات ارشد دولت ترامپ به این نتیجه رسیدند که عربستان خاشقجی را کشته است.
همچنین روزنامه واشنگتن پست نوشت که کاخ سفید و عربستان در تلاش هستند کشته شدن خاشقجی را به گونه ای تفسیر کنند که طی آن بن سلمان از این مهلکه نجات یابد.


گفتنی است، جمال خاشقجی دوم سپتامبر برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و به‌گفته نامزدش که منتظر او بوده، دیگر از ساختمان بیرون نیامد. مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59ساله از کنسولگری خارج شده ، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌قتل رسیدن وی منتشر کردند.محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در تماسی با جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ،رئیس‌جمهوری آمریکا، دست داشتن ریاض در ناپدید شدن خاشقجی را رد کرده است. روزگذشته کنسول عربستان در ترکیه به طور ناگهانی خاک ترکیه را ترک کرد و بسیاری این موضوع را به عنوان فرار پیش از اثبات جرم تلقی کردند.

مرتبط:

واکنش کاربران ایرانی به قتل مشکوک خاشقجی
آیا دست داشتن سرکنسول عربستان در قتل خاشقجی واقعیت دارد؟
اطمینان ترکیه از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان
تشکر پمپئو از پادشاه عربستان برای پرونده ی جمال خاشقجی +عکس
کشف شواهدی از قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول
آیا جسد خاشقجی در اسید حل شده است؟
شواهد قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان یافت شد
آمریکا: احتمال دارد ریاض از قتل خاشقجی بی اطلاع باشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک